13 Haziran 2014
Category:
Genel
Comments: 0

Google Reklam Hizmeti

Google tarafından hizmete sunulmuş olan Adwords kısaca işletmeniz için hızlı ve basit bir biçimde reklam oluşturup, reklamınızı Google’da ve sahip olduğu reklamcılık ağında yayınlayabilirsiniz. Büyüklükleri ne olursa olsun işletme sahiplerinin reklamları Google’da ve Google’ın iş ortağı Google AdSense kullanan web sitelerinde görünebilir.Tıklama başına maliyet teklifi (CPC) ile, yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıkladığında tıklama başı ücretlendirilirsiniz.
AdWords’ü diğer reklamcılık türlerinden ayıran özelliklerin başında reklamverenlerin tercihleri doğrultusunda reklamlarını belirli bir coğrafya, zaman dilimi, yaş, cinsiyet, ve daha bir çok seçeneğe göre reklamlarını hazırlayıp yayına alabilmeleridir.
Örneğin; Antakya ATATÜRK Caddesinde bir Teknoloji Mağazası işlettiğinizi varsayalım. Reklamınızı yalnızca o bölgedeki müşterilere görünecek şekilde ayarlarsanız, orada yaşayan biri Google’da “Bilgisayar Bakımı” anahtar kelimesiyle arama yaptığında, reklamınızı görebilir ve işletmenizle iletişime geçmek için reklamı tıklayabilir.
Bütçenizi kontrol ederek reklam maliyetinizi bütçenize göre yeniden düzenleyebilir rekabet düzeyine göre tıklama başına maliyetinizi arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

Comments are closed.